Ortoptystka

mgr Dorota Piszczek

Dyplomowana ortoptystka, od ponad 20 lat związana z diagnostyką zaburzeń obuocznego widzenia oraz terapią ortoptyczną. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym Kraków – Witkowice w Oddziale Leczenia Zeza i Niedowidzenia, w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w Oddziale Klinicznym Okulistyki i Onkologii Okulistycznej oraz w gabinetach kontaktologicznych w Krakowie przy ul. Batorego 25 i przy ul. Długiej 28. Nadzorując przebieg kształcenia ortoptystek bierze udział w konsultacjach w Krakowskim Centrum Okulistycznym Oculus oraz diagnozuje wady refrakcji i zaburzenia w obuocznym widzeniu u dzieci i u dorosłych w Centrum Dobrego Widzenia ORTO-OPTICA przy ul. Królewskiej w Krakowie.
Członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Ortoptycznego im. Prof. Krystyny Krzystkowej oraz Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych.

Zakres badań i ćwiczeń:

  • diagnostyka i terapia w zezie jawnym i ukrytym,
  • diagnostyka i terapia w zaburzeniach ruchomości gałek ocznych, w zaburzeniach obuocznego widzenia, w przypadkach nieprawidłowości w procesie akomodacji oraz w niedowidzeniu pochodzenia ośrodkowego,
  • diagnostyka wad refrakcji i dobór korekcji, także w zezie i niedowidzeniu.