Soczewki kontaktowe

  • 0
Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe …

zyskują z dnia na dzień coraz szersze grono zwolenników i użytkowników. Podkreślają oni wygodę ich stosowania, komfort, wygodę oraz ochronę przed szkodliwym UV.

Soczewki kontaktowe służą do korekty zarówno małej wady wzroku, jak i tej wysokiej ok. +/- 6 dioptrii. Soczewkę tworzy cienka warstwa hydrożelu, która okala całe oko. Tym samym efekt poprawy ostrości wzroku obejmuje również obszar dotychczas nieobejmowany przez okulary.

Nakładanie soczewki na rogówkę oka jest stosunkowo łatwe i tylko na początku nastręcza trudności. Z czasem każdy użytkownik nabiera wprawy i docenia możliwości jakie niesie ze sobą pozbycie się niewygodnych okularów, bezpieczeństwo widzenia, komfort i wygodę soczewek kontaktowych.

Całkowicie znikają problemy z zaparowanymi i brudnymi szkłami, konieczność ściągania i zakładania okularów, czy niewygoda związana z używaniem ich podczas pływania czy jazdy na nartach. Ponadto w soczewkach kontaktowych można robić wszystko, ćwiczyć, uprawiać sport, seks, biegać, skakać, a w okularach nie.

Soczewki kontaktowe mogą być noszone w trybie dziennym, dwutygodniowym, miesięcznym, kwartalnym, jak i w trybie przedłużonym (do 30 dni bez zdejmowania). Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się soczewki jest materiał silikonowo-hydrożelowy. Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym i o ich doborze powinien zawsze zadecydować specjalista. Dobór soczewek odbywa się poprzez sprawdzenie ostrości wzroku, ustalenie refrakcji, pomiar krzywizny rogówki, sprawdzenie przedniego odcinka oka, ocena wydzielania łez.


About Author

bitis

grafik, projektant, webmaster

Leave a Reply

Szukaj na stronie: